infoBlog

Centra vedecko-technických informácií SR

Archív rubriky: 'BOOKSHOP EÚ'

Obchodná kancelária Úradu pre publikácie

Zaujímavé publikácie vo fonde EDC

Pridal Mária Harachová 24. 5. 2010.

Do fondu Európskeho dokumentačného centra  stále dostávame nové publikácie o EÚ. Dnes vás upozorníme na dve z nich:

Prínos pre váš život. Európska únia investuje do ľudí prostredníctvom Európskeho sociálneho fondu - táto 146 stranová publikácia obsahuje príbehy 54 jednotlivcov, ktorí využili možnosti ponúkané iniciatívami financovanými ESF. V publikácii sú príbehy ľudí, ktorí sa rozhodli zlepšiť svoj život a neodradili ich prekážky, neúspechy, ani obrovské ťažkosti.

Pomoc EÚ vykonávaná prostredníctvom organizácií OSN: Rozhodovanie a monitorovanie - publikácia informuje o finančnej pomoci EÚ štátom v krízovej situácii. Európsky konsenzus o rozvoji z decembra 2005 a Parížska deklarácia o účinnosti pomoci z marca 2005 zaväzujú EÚ, aby koordinovala a harmonizovala pomoc v úzkej spolupráci s medzinárodnými organizáciami, ako je OSN.

Pozrite si prehľad ďalších publikácií nášho fondu, ktoré uvádzame na Euro:i:portáli v rubrike Nové publikácie vo fonde EDC.

Pridané do: BOOKSHOP EÚ, EURÓPSKA ÚNIA, KNIŽNÉ NOVINKY | Bez komentárov »

pošli na vybrali.sme.sk

Publikácie EÚ na rôzne témy

Pridal Mária Harachová 15. 1. 2010.

Milí návštevníci nášho blogu,

chceli by sme vás upozorniť na zaujímavú a pre vás výhodnú službu Európskeho dokumentačného centra, pomocou ktorej môzete získať až 100 publikácií z jedného titulu. Ide o publikácie oficiálneho vydavateľstva Európskej únie (Úrad pre publikácie, Luxemburg). A čo je dôležité – sú zdarma! Publikácie sú v slovenčine, češtine, angličtine a ďalších jazykoch únie.

Na úvodnej stránke Euro:i:portálu uvádzame vždy aktualizovaný zoznam ponúkaných publikácií. Po kliknutí na titul publikácie sa vám zobrazí info o jazykových verziách publikácie, ktoré sú k dispozícii. Treba pozorne sledovať ikonky, ktoré označujú, či je publikáciu možné objednať alebo :-( nie je t. č.  na sklade. Potom už len stačí poslať zoznam publikácií s uvedeným počtom na našu e-mailovú adresu: harachova@cvtisr.sk. Výhodné je, že z tohto miesta sa dostanete aj k pdf verzii publikácie.

Nezabudnite uviesť si svoje meno a adresu, aby sa vám publikácie dostali priamo na stôl!

Pridané do: BOOKSHOP EÚ, EURÓPSKA ÚNIA, SLUŽBY | Bez komentárov »

pošli na vybrali.sme.sk

Zmeny vo vydavateľstve EÚ Úrade pre publikácie

Pridal Jana Tlstovičová 8. 1. 2010.

Urad pre publikacieR. 2009 bol rokom niekoľkých významných zmien v organizácii a spôsobe sprístupňovania produktov vydavateľskej činnosti vydavateľstva EÚ Úrade pre publikácie so sídlom v Luxemburgu.

V júni r. 2009 Úrad pre publikácie prijal rozhodnutie s platnosťou od 1.11.2009 o zmenách v organizácii a spôsobe predaja monografií bez účasti siete svojich obchodných kancelárií. Záujemcovia o nákup monografií majú možnosť nakupovať si monografie priamo cez e-kníhkupectvo EUBookShop http://bookshop.europa.eu a ich cenu uhrádzať platobnou kartou.

Nákup časopisov zostáva bez zmeny, t.j. cez sieť obchodných kancelárií Úradu pre publikácie. Na Slovensku túto funkciu plní Centrum VTI SR http://www.cvtisr.sk

Vydavateľstvo EÚ Úrad pre publikácie v snahe umožniť čo najjednoduchší prístup občanov k dokumentom EÚ sprístupňuje ich vyhľadávanie i tlač v digitálnej knižnici. Fond knižnice predstavuje jedinečný fond 140 000 digitálne spracovaných dokumentov v PDF formáte od r.1952, ktoré sú prístupné bezplatne v EUBookShop.

Na základe Rozhodnutia 2009/496/ES,Euratom z 26.6.2009 Úrad pre publikácie zmenil vizualizáciu a názov organizácie na „Úrad pre vydávanie publikácií Európskej únie“ (Publications Office of the European Union), skrátene Úrad pre publikácie.

PhDr.Jana Tlstovičová (eu-bookshop@cvtisr.sk)

Pridané do: BOOKSHOP EÚ, NOVINKY V CVTI SR | Bez komentárov »

pošli na vybrali.sme.sk

Aký bude svet v roku 2025?

Pridal Mária Harachová 5. 11. 2009.

O tom informuje nová publikácia vydavateľstva EÚ Publications Office The world in 2025. Rising Asia and socio.ecological transition. Útla publikácia prináša prognózu rastu svetovej populácie do r. 2025. Európska únia tu ťahá za kratší koniec. Z ekonomického hľadiska bude nevýhodné jej prvenstvo v celosvetovom podieli ľudí nad 65 rokov. Publikáciu nájdete v Európskom dokumentačnom centre na 4. poschodí (študovňa špeciálnej literatúry). Má signatúru DK 02377.

Pridané do: BOOKSHOP EÚ, EURÓPSKA ÚNIA, INFORMAČNÉ ZDROJE, KNIŽNÉ NOVINKY | Bez komentárov »

pošli na vybrali.sme.sk

Publikácia Európsky ombudsman

Pridal Mária Harachová 5. 11. 2009.

Ak sa zaujímate o činnosť Európskeho ombudsmana, vo fonde Európskeho dokumentačného centra nájdete aj publikáciu s názvom Výročná správa. Európsky ombudsman. Publikácia zaznamenáva sťažnosti, ktoré ombudsman riešil a analýzu vyšetrovaní. Publikáciu hľadajte pod signatúrou DK 02371.

Pridané do: BOOKSHOP EÚ, EURÓPSKA ÚNIA, INFORMAČNÉ ZDROJE, KNIŽNÉ NOVINKY | Bez komentárov »

pošli na vybrali.sme.sk

Ľahké čítanie o Európskej únii

Pridal Mária Harachová 15. 1. 2009.

Až 100 ks publikácií o EÚ zdarma vám zabezpečí Európske dokumentačné centrum (EDC) v CVTI SR. EDC má oprávnenie objednávať záujemcom o rôzne témy rezonujúce v EÚ bezplatné publikácie, ktoré vydáva oficiálne vydavateľstvo Európskej únie v Luxemburgu Úrad pre publikácie.
Stačí, keď si na Euro:i:portáli v časti Infokútik EDC kliknete na zoznam. K dispozícii budete mať rozsiahly prehľad publikácií, ako aj niekoľko plagátov a pohľadníc. Počet objednaných titulov nie je obmedzený, limit 100 ks sa vzťahuje na 1 titul.
V prípade vášho záujmu o konkrétnu publikáciu uveďte v e-maili svoje meno a úplnú adresu. Publikácie vám budú doručené priamo z vydavateľstva. 

Pridané do: BOOKSHOP EÚ, EURÓPSKA ÚNIA, SLUŽBY | 1 komentár »

pošli na vybrali.sme.sk

Výskum vo vedách o Zemi v EÚ

Pridal Jana Tlstovičová 4. 6. 2008.

  kina22964ens.jpg  Upozorňujeme Vás na EUR správu EUR 22964 z oblasti výskumu vo vedách o zemi, ktorá bola publikovaná vo vydavateľstve EÚ Úrad pre publikácie v Luxemburgu:
Geotechnical modeling, classification and exploration for safe and efficient nine layout and tunnel support design.

Korporativny autor: Európska komisia
Autor: Bigby, D. – Cassie, J. – Kent, L.
Rok vydania: 2008
Počet strán: 140
Katalógové číslo: KI-NA-22964-EN -S
Cena: 25 EUR

Publikáciu a bližšie informácie môžete získať Obchodnej kancelárii Úradu pre publikácie CVTI SR.

Zdroj: http://bookshop.europa.eu

Pridané do: BOOKSHOP EÚ | Bez komentárov »

pošli na vybrali.sme.sk

Lekársky a biologický výskum v EÚ

Pridal Jana Tlstovičová 3. 6. 2008.

  kina22841enc.jpg Upozorňujeme Vás na zaujímavú publikáciu z produkcie vydavateľstva EÚ Úradu pre publikácie z oblasti lekárskeho a biologického výskumu s názvom:
EU-supported research in genomics and biotechnology for health : sixth framework programme (2002-2006). 

Autor: Kessler, Charles
Rok vydania: 2007
Počet strán: 235
Katalógové číslo: KI-NA-22841-EN-C
Cena: 25 EUR

Publikáciu si môžete objednať v Obchodnej kancelárii Úradu pre publikácie CVTI SR, kde získate i podrobné informácie.
Zdroj: http://bookshop.europa.eu/

Pridané do: BOOKSHOP EÚ | Bez komentárov »

pošli na vybrali.sme.sk

Nová publikácia

Pridal Mária Izakovičová 28. 9. 2007.

TACKLING COMPLEXITY IN SCIENCE
General Integration of the Application of Complexity in Science

Potreby komplexnosti vo vede

Cieľom publikácie je poslúžiť ako fórum pre výsledky výskumu a umožniť a uľahčiť  tvorbu základov pre konštruktívny dialóg medzi vedcami v Európe a vo svete v zložitých otázkach vedy. Správa poskytuje  informácie o budúcom smerovaní  komplexného  prístupu k výskumu v dlhodobom horizonte.

Hlavné kapitoly publikácie:

  1. Úvod
  2. Sociálne vedy
  3. Biológia
  4. Informačné a komunikačné technológie
  5. Podnikanie a spoločnosť – komplexnosť systému
  6. Zoznam prispievateľov a expertov

Poznámka: V prípade záujmu si môžete publikáciu kúpiť prostredníctvom Obchodnej kancelárie Úradu pre publikácie, Jozefská 21. Tel/fax:  004212/544 18 364, e-mail: eubookshop@cvtisr.sk. Cena publikácie je 15 EUR.

Pridané do: BOOKSHOP EÚ, EURÓPSKA ÚNIA | Bez komentárov »

pošli na vybrali.sme.sk

Obchodná kancelária Úradu pre publikácie

Pridal admin 3. 4. 2007.

CVTI SR ako obchodný zástupca Úradu pre vydávanie úradných publikácií Európskych spoločenstiev (Úrad pre publikácie) (Office for Official Publications of the European Communities) (Publications Office)) zabezpečuje pre všetkých domácich i zahraničných záujemcov
predaj a distribúciu oficiálnych publikácií EÚ.po_logo_sk.gif

Informácie o vydávaných dokumentoch je možné bezplatne získať na požiadanie v CVTI SR, z letákov k jednotlivým vydaniam, z vydavateľských katalógov v tlačenej forme, z online katalógu Úradu pre publikácie, z periodika Publications News a cenníka časopisov. Do vybraných dokumentov je možné nahliadnuť priamo v Obchodnej kancelárii. Publikácie sa dodávajú za úhradu.

Viac informácií a kontakt nájdete na našej webovej stránke

Pridané do: BOOKSHOP EÚ | Bez komentárov »

pošli na vybrali.sme.sk