infoBlog

Centra vedecko-technických informácií SR

Archív rubriky: 'Informačný systém o vede a výskume'

Centrálny informačný portál pre výskum, vývoj a inovácie

Viete čo je to CRIS?

Pridal Danica Zendulková 16. 12. 2009.

euroCRIS-logo

Skratka CRIS v angličtine znamená Current Research Information Systems a možno ju preložiť ako aktuálne informačné systémy o výskume. Ich tvorbou, prevádzkou a využívaním na európskej úrovni sa zaoberá profesionálne združenie EuroCRIS
Informačný systém o vede dokáže odpovedať na otázky typu:
Koľko percent organizácií, ktoré vykonávali výskum a vývoj v roku 2008 sa nachádza v Bratislavskom kraji? 
Aké projekty z oblasti ekológie boli riešené na Slovensku v posledných piatich rokoch?
Kto sú najvýznamnejší odborníci z oblasti nanotechnológií?
Kde ho nájdeme? Informačný systém o vede a výskume na Slovensku  spravuje Ministerstvo školstva SR a je prevádzkovaný v rámci Centrálneho informačného portálu pre výskum, vývoj a inovácie.

Centrálny informačný portál pre výskum, vývoj a inovácie - logo

Ako sú  informácie o vede prezentované v zahraničí? O tom niekedy nabudúce…

 

Pridané do: Informačný systém o vede a výskume, NCP VaT | Bez komentárov »

pošli na vybrali.sme.sk

Elektronické služby v znalostnej spoločnosti

Pridal Alena Oravcová 12. 9. 2007.

Dnes, 12.9.2007, prebieha vo Zvolene medzinárodný odborný seminár s názvom “Elektronické služby v znalostnej spoločnosti”, ktorý sa koná pri príležitosti 55.výročia vzniku Slovenskej lesníckej a drevárskej knižnice, 15. výročia založenia Slovenskej asociácie knižníc, 200. výročia založenia lesníckeho vysokoškolského štúdia a 55. výročia vysokého lesníckeho a drevárskeho školstva vo Zvolene.

Cieľom seminára je výmena skúseností knižnično-informačných pracovníkov zo Slovenskej a Českej republiky v oblasti poskytovania a využívania elektronických služieb v knižniciach so zreteľom na používateľa.

logo200_banner1.jpg
Medzi príspevkami programu seminára odoznie i prednáška Ing. Danici Zendulkovej z CVTI SR na tému: Informačný systém o vede a výskume ako nástroj podpory propagácie vedy.

Pridané do: Informačný systém o vede a výskume, NCP VaT, PODUJATIA | 2 koment. »

pošli na vybrali.sme.sk

Veda-technika a ISVVP sa predstavujú

Pridal Danica Zendulková 31. 5. 2007.

veda.png   Od roku 2002 je z poverenia sekcie vedy a techniky Ministerstva školstva SR prevádzkovateľom a správcom internetového sídla http://www.veda-technika.sk/ a systému ISVVP Centrum vedecko-technických informácií SR. Sídlo slúži predovšetkým ako informačný zdroj o aktivitách v oblasti vedy a výskumu, financovaného z verejných zdrojov, ale je aj vstupnou bránou k údajom Informačného systému výskumného a vývojového potenciálu (ISVVP).

Úlohu vybudovať informačný systém výskumného a vývojového potenciálu uložila vláda SR v bode B.3. uznesenia č. 576/1997 a systém je budovaný v zmysle zákona NR SR č. 261/1995 Z. z. o štátnom informačnom systéme, ako súčasť štátneho informačného systému a zároveň ako súčasť vládnej informačnej a dátovej siete GOVNET. Systém obsahuje štyri databázy, ktoré nájdete na: http://www.veda-technika.sk/databazy.htm

Do konca roka 2007 sa sídlo veda-technika transformuje na Centrálny informačný portál pre výskum, vývoj a inovácie, ktorý bude poskytovať širokú škálu informácií o vede, technike a inováciách. Portál bude naďalej spravovať CVTI SR.

Pridané do: Informačný systém o vede a výskume | 1 komentár »

pošli na vybrali.sme.sk