infoBlog

Centra vedecko-technických informácií SR

Európa: čas šetrenia alebo rastu? Príďte podebatovať!

Pridal Iveta Molnárová 15. 6. 2012

Aj v júni Vás pozývame na pravidelné debaty pri kávičke – Café Európa, na ktorých máte možnosť diskutovať o problémoch, ktoré v poslednom období najviac rezonujú v našej spoločnosti. Sú to otázky, ktoré sa týkajú jednotlivcov, ale majú európsky rozmer. Témou nasledujúcej debaty je: Európa: čas šetrenia alebo rastu?

Rok 2008 vystavil účet celému svetu za dlhoročné fungovanie krajín na dlh a dodnes sme nenašli správnu cestu von z následnej ekonomickej krízy. Počas tých štyroch rokov Európa riešila viacero dôležitých otázok: zachrániť Grécko pred krachom, ozdraviť banky, euroval 1 a 2… Mnohé opatrenia pomohli ušetriť čas na prijatie zásadných rozhodnutí, ktoré nás ešte len čakajú. Je pred nami obdobie šetrenia s rizikom pomalého naštartovania ekonomického rozvoja alebo budú štáty uskutočňovať nové obrovské investície s rizikom ďalšieho zadlžovania? Ktorá z ciest je správna a ktorá nakoniec v Európe prevládne? Môžeme sa potom konečne tešiť na ekonomický rast?

V  diskusii vystúpia dvaja odborníci na opozičných stranách názorového spektra. Úlohou jedného je tézu obhájiť, druhý sa ju snaží vyvrátiť. Diskusie sú moderované skúseným debatérom, ktorý dohliada a udržuje dynamiku diskusie a stráži rečníkom čas na ich vyjadrenia. Do diskusie sa môžete zapojiť aj vy otázkami alebo poznámkami k diskutovanej téme.

Diskusie sa budú konať:

Banská Bystrica: 11.06.2012 (pondelok) o 17:00, Klub 77, Horná 54

Košice: 13.06.2012 (streda) o 17:00, Panta Rhei, Palác kníh Košice, Hlavná 72

Nitra: 18.06.2012 (pondelok) o 17:00, Panta Rhei, Galéria Mlyny Nitra, Štefánikova trieda 6

Bratislava: 19.06.2012 (utorok) o 17:30, Kultúrne Centrum Dunaj, Nedbalova 3

Trenčín: 21.06.2012 (štvrtok) o 17:00, STEPS CLUB, Sládkovičova 6 

 

Zákusok a kávička sú zdarma!

Zdroj: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku

Uvedenú informáciu Vám prináša Európske dokumentačné centrum  v Centre VTI SR.

 

 

Napíšte komentár

XHTML: Môžete použiť tieto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>