infoBlog

Centra vedecko-technických informácií SR

Informácie o OECDiLibrary už aj na YouTube

Pridal Iveta Molnárová 12. 9. 2012

Prednedávnom sme Vás informovali o tom, že v Centre vedecko-technických informácií SR  sa nachádza Depozitná knižnica OECD, jediná na Slovensku, ktorú nájdete v študovni špeciálnej literatúry na 4. poschodí. V nej sú prezenčne dostupné všetky publikácie, ktoré vydalo OECD, začlenené do 33 tematických skupín. Vo všetkých študovniach Centra VTI SR je takisto možnosť prístupu do databázy OECDiLibrary, ktorá Vám umožní online štúdium týchto publikácií. Ak nie ste registrovaným používateľom Centra VTI a máte záujem o tieto publikácie, máte možnosť prostredníctvom tzv. “vzdialeného prístupu”.  Na stránke Centra VTI SR nájdete registráciu na vzdialený prístup. Stačí ak každoročne uhradíte symbolický poplatok 1,65 eura na účet CVTI SR (nájdete ho na našej stránke). CVTI SR Vám zašle prístupové údaje, na základe ktorých sa môžete z ktoréhokoľvek počítača dostať do databázy OECDiLibrary. Táto online knižnica pozostáva z plnotextových databáz kníh, periodík a štatistík OECD, ktoré sú tematicky členené.

Aby ste vedeli ako presne funguje databáza OECDiLibrary a čo všetko v nej môžete nájsť, môžete si pozrieť jej krátku prezentáciu na YouTube.

Napíšte komentár

XHTML: Môžete použiť tieto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>